מה את יודעת

מעין רוגל

תיאור

לעדי נדמה שזכתה בחיים שחלמה עליהם, שונים מאלה שידעה בחיק משפחתה השותקת. היא נשואה לגבר טוב ואוהב, חיה ביישוב ירוק לצד החברים הכי טובים. סופסוף היא לא לבד. אבל אז החבר הטוב של בעלה הטרי, השכן מעבר לרחוב, נעלם.


היעדרותו של רז, מייסד "הקהילה" - ספק קבוצה לשיפור מודעות, ספק כת - פותחת קן צרעות של תככים, הרוחשים סביב עדי. עד כמה היא מכירה את הגבר שמיהרה להינשא לו? מה מסתירים בתי היישוב הנינוחים? מי הם חברי האמת שלה? עדי נשאבת לחקירה ומגלה יותר משחשבה שתגלה, יותר משרצתה. מבלי משים היא הופכת לתלמידה של רז, לטוב ולרע.

 
המותחן הפסיכולוגי מה את יודעת הוא ספרה הרביעי של

מעין רוגל.

מתוך הספר

פרולוג

הוא עמד במטבח המוחשך והגשם הלם בחלונות, בקירות, בגג. עננים השיבו אל העולם את אורם של פנסי הרחוב, צבעו הכול בכתום עדין. הוא הכין קפה בשעה שאינה הולמת קפה ושתה אותו בעמידה, מביט מבעד לחלון. בד הטרנינג השחור, המהוה, ליטף את גופו ברכות, ניחם כחיבוק.

הנה, ככה הכול מתחיל, חשב, כשאדם עומד ריק. לא עוד מורה, לא עוד תלמיד, לא עוד נוכח, לא עוד בעולם, ולא נותר לו דבר מלבד להיות. זו ההתחלה, קפה באישון לילה ואחריו הדלת הנפתחת, וטיפות הגשם על הגוף וההליכה תחת האור הכתום שעוטף את הכול, הלאה, אל הנקודה שבה נגמר היישוב ומתחיל הפרא.

 

1

סערות גדולות מתחילות בשקט גמור ונגמרות בשקט גמור. כך אמרה לה סבתא אדה במבטא הכבד שלה. וכמו כל השיעורים של סבתא אדה, גם זה הוכיח את עצמו.