מה אם? תשובות מדעיות רציניות לשאלות היפותטיות מגוחכות

רנדל מונרו

שם מקור: What If?: Serious Scientific Answers to Absurd Hypothetical Questions

תיאור

מהדורה חדשה בכריכה רכה לספר שכיכב במשך שבועות רבים בראש רשימות רבי המכר בעולם.

 

מה יקרה אם הדנ״א שלכם ייעלם? מה הסיכויים שברק יפגע פעמיים באותו מקום? האם נצליח להיפטר מהשפעת אם כל בני האדם בכדור הארץ יתרחקו זה מזה לכמה שבועות? מה יקרה לניו יורק לאחר רעידת אדמה בעוצמה של 15 בסולם ריכטר?

 

מדי שבוע עונה רנדל מונרו לשאלות מסוג זה - ומוזרות הרבה יותר - בבלוג המצליח מאוד שהקים: XKCD.COM. הוא מחפש תשובות מדעיות רציניות גם לשאלות חסרות שחר לחלוטין, ומרחיב על הדרך את ידיעותינו בפיזיקה של כדור הארץ, באסטרונומיה, בכימיה, בביולוגיה ועוד ועוד.

 

ההסברים של רנדל מונרו, לשעבר מומחה לרובוטיקה בנאס״א, מלווים באיורי קומיקס מקסימים ומצחיקים, המעניקים נקודת מבט מבודחת גם לנושאים הרציניים ביותר.

 

מתוך הספר

אל תנסו שום דבר בבית. מחבר הספר הזה הוא יוצר קומיקס באינטרנט, ואינו מומחה בתחום הבריאות או הבטיחות. הוא אוהב כשדברים עולים באש או מתפוצצים, כלומר - טובתכם האישית איננה בראש מעייניו. המו״ל והמחבר מסירים אחריות מכל תופעה לא רצויה אשר נובעת באופן ישיר או עקיף מהמידע בספר זה.הקדמה

הספר הזה הוא אוסף של תשובות לשאלות היפותטיות.
השאלות הגיעו אלי דרך אתר האינטרנט שלי, שבו - מלבד תפקידי כמעין ״דניאלה היקרה״ גרסת המדען המטורף - אני יוצר את xkcd, קומיקס רשת של אנשי גפרורים.
אבל לא התחלתי את חיי המקצועיים כיוצר קומיקס. למדתי פיזיקה באוניברסיטה, ואחרי הלימודים עבדתי בתחום הרובוטיקה בנאס״א. אחרי כמה זמן עזבתי את עבודתי בנאס״א כדי ליצור קומיקס במשרה מלאה, אבל העניין שלי במתמטיקה ובמדע לא גווע. לבסוף מצאתי ייעוד חדש: להשיב על השאלות המשונות - ולעיתים אף המטרידות - של האינטרנט. הספר הזה כולל מבחר מהתשובות החביבות עלי מהאתר שלי, ועוד כמה שאלות חדשות שנענות כאן בפעם הראשונה.