לא נשכח נצא לרקוד

עמיחי שלו, קרון נורברט

  • עריכה: עמיחי שלו, קרון נורברט
תיאור

השנה, 2015, מציינים 50 שנות יחסים דיפלומטיים בין גרמניה לישראל. קובץ הסיפורים "לא נשכח, נצא לרקוד" נולד ממפגש בין העורך הגרמני, נורברט קרון, לעורך הישראלי – עמיחי שלו – במהלך משחק כדורגל בין נבחרות הסופרים של שתי המדינות. הקובץ יוצא לאור במקביל בגרמניה (הוצאת פישר) ובישראל (הוצאת אפיק) ומלווה בעשרות מפגשים ודיונים אקטואלים ותרבותיים המתקיימים בקו העובר דרך ירושלים – חיפה - לייפציג – ברלין - ותל אביב.

 

"לא נשכח, נצא לרקוד" היא אנתולוגיה חד פעמית וייחודית, המפגישה את מיטב הדור הצעיר של הספרות העברית החדשה, אל מול הדור הצעיר של הספרות הגרמנית החדשה, כשכל צד כותב על חוויותיו בארץ האחרת. התוצאה היא חוויה של התבוננות מעמיקה בארץ האחרת ומסע ספרותי יוצא דופן.

 

 

בין הכותבים: שהרה בלאו, נורברט קרון, אסף גברון, שרה שטריקר, ענת עינהר, עמיחי שלו, אלברט אוסטרמאייר, ליאת אלקיים, קתרינה האקר, יפתח אלוני, אווה מנסה, מוריץ רינקה, יפתח אשכנזי, יוכן שמידט, יאיר אסולין, ריינר מרקל, עידית אלנתן, מרקו מרטין, גלית דהן קרליבך.
 
 
 
 
 
 

 

 

מתוך הספר

עוד בהתחלה, הרעיון היה שספר זה יֵצא לאור בד בבד בגרמנית ובעברית, בהוצאה גרמנית ובהוצאה ישראלית, ותנאים אלה אמורים  לאפשר "דיאלוג בין שתי הארצות שיתקיים גם מעבר לגבולות הדיאלוג הספרותי. כפי שהטקסטים משתי הארצות שנכללים באסופה מתקשרים זה עם זה, כך אמור ספר זה לעורר דיונים שיתקיימו במציאות בין האנשים בישראל ובגרמניה, לא רק על ספרות אלא גם על הקשר בין שתי הארצות, שלמרות השינוי שחל בהן, בכל אחת מהן מזכירים רבות את האחרת בחדשות בטלוויזיה, במאמרים בעיתונות ובקרב האנשים עצמם.

“אנחנו לא שוכחים, אנחנו הולכים לרקוד”: בכותרת זו אנו מבקשים לעורר רצון למפגשים בין ישראלים לגרמנים שיתקיימו במציאות, על רחבת הריקודים של החיים."

(מתוך ההקדמה לספר)