לא לזוז

דניס ג'ונסון

שם מקור: Nobody Move

תיאור

'לא לזוז', ספרו החדש של דניס ג'ונסון, אחד הסופרים האהובים והמוערכים ביותר בארה"ב, יצא לחנויות בשבוע בו התקבלה הידיעה בדבר מותו.

 

'לא לזוז' מספר את סיפורו של ג׳ימי לונץ, איש תמים (פחות או יותר). כשהוא יוצא מתחרות חבורות זמר בסגנון ברברשופ שבה השתתף בבייקרספילד שבקליפורניה, יש לו הרגשה שהמזל לצדו. פתאום בא לו להמר. בשתים-עשרה וחצי הסוסים מתחילים לרוץ.
אבל בחוץ, מול הכניסה, עומד איש עצוב וגבוה במכנסיים יקרים ונעליים יקרות, מעיל ספורטיבי מצמר כבשים וכובע קש לבן של פנסיונרים. קוראים לו גמבל, הוא ידוע כאחד שלא מתעסקים איתו, והוא עובד בשביל מישהו שלונץ חייב לו הרבה כסף. 

 

מהר מאוד נשלף אקדח וג׳ימי נאלץ לברוח. במנוסתו הוא פוגש אישה נקמנית ובדרך כלל שתויה בשם אניטה. עכשיו שניהם בורחים. וביחד הם נקלעים לכל צרה אפשרית.

 

מתוך הספר

"ג’ימי לונץ בחיים לא היה במלחמה, אבל ידע שבטח ככה מרגישים שם - שמונה-עשר חבר’ה בחדר אחד, ורובּ, הבמאי, שולח אותם החוצה - שמונה-עשר חבר’ה שכם אל שכם, נעים להוראות המפקד ועושים מה שהתאמנו יום ולילה לעשות. ממתינים בשקט בחשכה מאחורי המסך הכבד, שלפניו מנחה הטקס מספר בדיחת קרש, ואז - "קבלו את חבורת הזמר סורקי החופים מאלהמברה קליפורניה!" - והנה הם מחייכים אל האורות הלוהטים ומבצעים את שני השירים שלהם."