לאה גולדברג ספר, סרט, מבחר שירים

גדעון טיקוצקי, יאיר קדר

תיאור

מארז חגיגי לכבוד שנת המאה להולדתה של לאה גולדברג. 

המארז כולל את הספר "האור בשולי הענן" מאת גדעון טיקוצקי ספר הסוקר את מהלך חייה ואת יצירתה במבט פנורמי ומעמיק, המחדש גם לבקיאים בכתיבתה. הספר עשיר בדימויים חזותיים שחלקם מתפרסם כאן לראשונה: כתבי יד ומכתבים גנוזים, קטעים מספרי ילדים נשכחים ועוד. "גדעון טיקוצקי" גדעון טיקוצקי חקר את יצירתה של לאה גולדברג וערך אחדים מכּתביה, בין השאר את הרומן הגנוז שלה  "אבדות". 

למארז מצורף הסרט התיעודי "לאה גולדברג בחמישה בתים" מאת יאיר קדר המספר את סיפורה דרך חמישה בתים, ובאמצעות שיחות עם מכריה, חומרי ארכיון ותצלומים, שירים ופזמונים, קטעי טיפוגרפיה וּוידיאו-ארט. כל אלה יוצרים חוויה של היכרות קרובה עם סיפור חייה הסוער של אחת היוצרות החשובות בשפה העברית. 
  יאיר קדר הוא במאי ויוצר של סרטי תעודה בתחומי החברה והתרבות שהוקרנו בפסטיבלים בינלאומיים ברחבי העולם. בפרויקט "העברים" שיזם הוא מתמקד בביוגרפיות של סופרים ומשוררים עברים. 

מבחר השירים שבסוף הספר מחזיק כעשירית משיריה הליריים של לאה גולדברג וכן שירי ילדים אחדים. זהו מבחר מייצג מכל התקופות, לפי סדרן, ובו שירים נודעים רבים ("ימים לבנים", "ולא היה בינינו אלא זוהר", "פזמון ליקינתון" ואחרים).