כנפיים שחורות למלאך שלי

אליוט צ'ייז

שם מקור: Black Wings has my Angle

תיאור

הספר הראשון בסדרת נואר של הוצאת זיקית הוא עוד פנינה עלומה, פשוטה לכאורה אך רבת רבדים, של כתיבה. אנטי גיבור שמשתחרר מהכלא, פאם פטאל בדמות נערת ליווי והאפשרות לשנות את הגורל באמצעות שוד משאית משוריינת על רקע נופיה של אמריקה - כל אלה התפאורה המושלמת שמציב הסופר אליוט צ'ייז במרכז רומן עמוק זה, הדן באפשרות לחופש בחברה המודרנית. הנה יצירה שמאירה את שמי השוליים הספרותיים בכוחה וביופייה. 

 

הוצאת זיקית היתה הוצאת ספרים עצמאית ובלתי תלויה, אשר פעלה בין השנים 2015-2012 והפיצה את ספריה במחיר אחיד בחנויות פרטיות ועצמאיות בלבד.
 

מתוך הספר

ירקתי דם על אסדת קידוח בנהר האָצָ'פָיָאלָה במשך יותר משישה־עשר שבועות. חיברתי צינורות נחושת ענקיים, סחבתי שקים של נוזל קידוח מהארבה אל החוף, עבדתי עם הגב והקרביים ונתתי למוח לגלוש. המוח שלי היה צריך את זה, במינון גבוה. אחרי שהגענו לעומק של שני קילומטרים סגרנו את הצינור בתוך החור, והם נטשו את הבאר, שילמו לנו, ואמרו לנו לחזור בעוד חודשיים, אולי שלושה.

בֶּנסוֹן, הפוזל הקטן שהיה אחראי עליי, אמר לי שעשיתי עבודה טובה. הוא אמר שאנשים גדולים הם בדרך כלל מרושלים ואיטיים על אסדת קידוח, אבל אני השתמשתי במשקל שלי כמו שאנשים קטנים יודעים, וכשהם יתחילו עוד פעם את ההצגה הוא חושב שאני כבר אוכל לעבוד על העגורן. הוא אמר שאני טוב מדי בשביל להתבזבז "למטה עם החמורים", והוא רוצה אותי למעלה עם רוח בשׂערות ועוד רבע דולר לשעה במשכורת. החזקתי את עצמי כדי לא לצחוק לו בפנים.
המים החמים המקציפים באמבטיה־של־פעם במלון הקטן בקְרוֹץ ספּרינגס היו נהדרים.