יומנו של בן חמישים

הנרי ג'יימס

שם מקור: The Diary of a Man of Fifty

  • תרגום: ארז וולק
  • עיצוב: דוד בן הרא"ש
תיאור

אדם בן חמישים מבקר בפירנצה ורושם ביומנו רשימות על אירוע מטריד שהתרחש זה עתה: הוא פגש את בתה של מי שהיתה לפני שלושים שנה אהבת נעוריו. אנגלי צעיר מחזר אחריה, ובן החמישים לא יכול לראות ביחסים האלה אלא חזרה מדויקת על עברו הסנטימנטלי - סיפור מר שהותיר בו פצע עמוק וכואב. הוא מתעקש להציל את האלטר-אגו הצעיר שלו מפני הסכנה הנשקפת לו.

 

נובלה מיניאטורית מענגת שכתב הנרי ג'יימס בשנת 1880, בין דייזי מילר לדיוקנה של גברת, המכילה את המסתורין, העמימות, הקלילות האלגנטית והאירוניה האופייניים כל כך לעולמו הספרותי של ג'יימס.

 

הנובלה רואה אור בהוצאת תשע נשמות, בסדרת מפה לאוזן, הכוללת גם את הספרים הבאים:

 

חאדולה - אלכסנדרוס פאפאדיאמנטיס 

הסיפור של הזקן הטוב והנערה היפה - איטלו סבבו

תותים - יוזף רות

דוקטור מריגולד - צ'רלס דיקנס

חשבונות פתוחים - מרטין קוהן


לרכישה, אנא שלחו לנו מייל עם הספר/ים בו/בהם אתם מעוניינים: info@hamigdalor.co.il או התקשרו 03-6868225.

מתוך הספר

פירנצה, 5 באפריל 1874. הזהירו אותי שאיטליה שונה מאוד ממה שאני זוכר; ואין ספק שהרבה דברים עשויים להשתנות בעשרים ושבע שנים. אבל הכול נראה לי זהה כל כך בכל פרט ופרט, עד שנדמָה לי שאני חי את נעורי שוב; כל הרשמים הנשכחים מאותם ימים קסומים חוזרים אלי. בשעתם הם היו חזקים מאוד; אבל עם הזמן הם נמוגו. מה קרה להם? מה בכלל קורה לדברים כאלה, בהפוגות הממושכות שבין מודעוּת למודעוּת? איפה הם מסתתרים? באילו חרכים וארונות נטושים בהווייתנו הם משמרים את עצמם? הם כמו מכתב כתוב בדיו סתרים; החזֵק את הנייר מול האש שעה קלה, והחום המיטיב יחשוף את המילים הנעלמות. החום של שמש פירנצה הצהובה הולך ומשחזר את סיפור אהבת עלומי; והנה הוא מולי היום, כמו דף צח ורענן. בעשר השנים האחרונות היו רגעים שהרגשתי זקן ואבוד כל כך, תשוש ומרוקן כל כך, עד שאילו רמז לי מישהו שרוח הנעורים שאני חש עכשיו עוד מחכה לי, הייתי מחשיב זאת לבדיחה גרועה מאוד.