זקופים: גברים מדברים מיניות

יוסי אשור

תיאור

זקופים מביא את קולם של גברים במסעם לגילוי המיניות, בשלבים השונים של החיים, גם בתוך מעשה האהבה וגם מחוץ לו. בספר 28 מונולוגים של גברים שמדברים על המיניות שלהם, וחושפים מקומות ורגעים של אשמה, בושה ופחד, לצד תשוקה, עוצמה ועונג.

 

28 המונולוגים הם של גברים ישראלים, במגוון רחב של גילים (הצעיר בן 20 והמבוגר בן 82), רקעים ומצבי חיים. זקופים מתאר מיניות כפי שגברים תופסים אותה, במילים שלהם, ומציע הזדמנות לגברים ולנשים לחוות את המיניות הגברית מבעד לקליפות ומאחורי הסיסמאות. 
 
זהו ספרו הראשון של יוסי אשור, איש חינוך וטבע, מרצה ומנחה קבוצות למיניות גברית.  
 

 

 
מתוך הספר

איך הגעתי לכתוב את הספר הזה?
תכלס, כאב לי. לא הבנתי למה כשאני חושב על המיניות שלי עולים בי בושה, אשמה ופחד. הייתי פעיל מינית, אבל לא דיברתי על המיניות שלי, גם לא עם עצמי. הרגשתי שהמיניות שלי משעממת, ידעתי שיש בה חלקים שאני לא מעז להסתכל עליהם, והתרגלתי לחיות ככה. בתוך תוכי הרגשתי מבוזבז. רציתי שמשהו ישתנה, אבל לא ידעתי מאיפה להתחיל.
הייתי אבא, עובד, מפרנס, מוטרד. ואז, במפתיע, יצא לי לשמוע גבר משתף בסיפור המיני שלו. זה היה במסגרת הרצאה לגברים שהגעתי אליה בלי לדעת למה לצפות. במשך חצי שעה הוא סיפר על החוויות המיניות שעיצבו אותו, שיתף בתשוקות, במגבלות ובפחדים. הייתי המום. לא מהתוכן, שהוא פרטי לאותו גבר, אלא מהמוזיקה של הדיבור שלו. מעולם לא שמעתי גבר מדבר על המיניות שלו בצורה כזו, בעמידה נינוחה, בלי מאמץ להרשים, בלי פחד שיחשבו שהוא מוזר, אלא בכנות פשוטה. שמעתי אותו ואמרתי לעצמי - ככה, ככה אני רוצה לדעת לדבר.