והלב הולך אחרון

מרגרט אטווד Margaret Atwood

שם מקור: The Heart Goes Last

תיאור

דיסטופיה מעוררת אימה, מצחיקה וטורדת־מנוחה על עתיד קרוב שבו שומרי החוק נכלאים וחסרי החוק משוטטים חופשי, פרי עטה של מרגרט אטווד, מחברת הדיסטופיה סיפורה של שפחה, שעובדה לסדרת טלוויזיה מצליחה.

 

סטן ושרמיין הם זוג צעיר שמנסה לשרוד בלב קריסה כלכלית וחברתית. הם גרים במכונית, חשופים לאיום מצד כנופיות משוטטות, חיים מטיפים ששרמיין מרוויחה בבר עלוב ומיואשים מחייהם. כשהם נתקלים בפרסומת לפרויקט פוזיטרון - ניסוי חברתי המציע עבודה קבועה ובית משלהם - הם ממהרים לחתום. לכל החיים. בתמורה למגורים בגן עדן פרוורי, עליהם לוותר על חירותם כל חודש שני בשנה, ולהחליף את ביתם בתא כלא.

 

בהדרגה כל אחד מהם מפתח ללא ידיעת האחר עניין אובססיבי במקביליהם, בני הזוג שגרים בביתם כשהם נמצאים בכלא. הם כורעים תחת עול הקונפורמיזם, החשדנות, האשמה והתשוקה, ופרויקט פוזיטרון מתגלה כהתגשמות של נבואה מצמררת.

 

עוד מספרי מרגרט אטווד במגדלור 
לרכישת חולצת מרגרט אטווד (סיפורה של שפחה)

מתוך הספר

צפוף

צפוף לישון במכונית. זאת "הונדה" יד שלישית, כך שמלכתחילה היא לא בדיוק ארמון. אילו זה היה רכב מסחרי היה להם יותר מקום, אבל לא היה שום סיכוי שיוכלו להרשות לעצמם כזה גם כשעוד חשבו שיש להם כסף. סטן אומר שמזלם שיש להם מכונית בכלל, וזה נכון, אבל העובדה שיש להם מזל לא עושה את המכונית גדולה יותר.