הקברט ההיסטורי של פרופסור פבריקנט

ירמי פינקוס

תיאור

עונג קריאה: הרומן הראשון של המאייר ואמן הקומיקס ירמי פינקוס, המלווה בציוריו היפהפיים - סיפור פרוע, מצחיק ומכמיר-לב, שעלילתו מתרחשת על רקע סוף שנות השלושים המאיימות ברומניה ובפולין. 

 

על ערש דווי מפקיד פרופסור פבריקנט, מנהל הקברט היידי המהולל, את להקת השחקניות שלו ואת אוצר יהלומיו האגדי בידי הרמן, אחיינו הצעיר, כדי שימשיך את מפעל חייו ואף יוסיף להעסיק את השחקניות הזקנות, המופיעות באותם תפקידים עצמם מאז ילדותן. הרמן, נאמן לצוואת דודו, יוצא עם הקברט הנודד למסעות חדשים, אך אמו רודפת הבצע טווה רשת של מזימות ותככים כדי להיפטר מהשחקניות הוותיקות ולזכות ביהלומים.

 

עוד מספרי ירמי פינקוס במגדלור

 

מתוך הספר

אף־על־פי שכבר קָרַב לשנתו התשעים, לא ייחס תחילה הפרופסור מַרקוּס פַבְּריקַנְט כל חשיבות למיחוּשי המעיים שלו: ממתי פוחד יהודי בעל־ניסיון מקצת גַזים, אמר בלבו. אך ככל שעבר הזמן גברו הכאבים, וכעבור שבועיים כבר נחלש הפרופסור כל־כך, שלא היה מסוגל עוד לרדת ממיטתו. מיני פרפורים וקרקושים הציקו לו בעוצמה שלא ידע כמוה, והתנועות המַגמָתיות הסמויות שהתחוללו בקרביו פנימה הסבו לו סבל נוראי. פניו חוורו וכולו התכווץ וקרס לתוך עצמו, עד שקשה היה לזהות בו את הפרופסור הסמכותי משכבר הימים: בינו לבינו כבר הבין כי חלה את חוליו אשר ימות בו.