החלקיקים האלמנטריים

מישל וולבק

שם מקור: Les Particules Elementaires

  • תרגום: מיכל סבו
  • עיצוב: גילה קפלן
תיאור

החלקיקים האלמנטריים הוא הרומן השני של מישל וולבק, שהציב אותו כדמות הפרובוקטיבית והחשובה של הספרות הצרפתית העכשווית. הרומן עמד במרכזה של מחלוקת ציבורית חסרת תקדים, מכר יותר מחצי מליון עותקים בצרפת, תורגם לעשרות שפות והיה לרב מכר ענקי באירופה

 

מישל וברונו הם שני אחים למחצה שנולדים בשנות החמישים ומתבגרים עם המאה העשרים, החברה הצרכנית והפורנוגרפיה. אמם של מישל וברונו זנחה אותם בילדותם מפני שהעדיפה לבלות את שנות השישים והשבעים בפעילות מינית והדוניסטית אינטנסיבית, דרך כל גלגולי התרבות האלטרנטיבית, מהתנועה ההיפית ועד לניו אייג'.

 

ברונו הוא מורה, גרוש ואב לבן, השקוע כל כולו באובססיה מינית נואשת ובחיפוש קדחתני וחסר תקווה אחר אהבה ועונג. אחיו, מישל, הוא חוקר ביולוגיה מולקולרית, גבר מופנם בעל מיניות מודחקת שמקדיש את חייו לעבודתו המדעית, לסופרמרקט ולכדורי הרגעה. הוא יוצא לאירלנד לשנת שבתון, ובמהלכה הוא יגלה תגלית שתשנה את מהלך ההיסטוריה. 

מתוך הספר

אחד ביולי 1998 חל ביום רביעי. היה זה אם כן הגיוני, גם אם בלתי שיגרתי, שדז'רזינסקי ערך את מסיבת הפרידה שלו ביום שלישי בערב. בין מבחנות שבתוכן עוברים קפואים, צפופות מעט בשל מספרן הרב, אירח מקרר מתוצרת ברנד את בקבוקי השמפניה; בדרך כלל הוא שימש לשימור חומרים כימיים מצויים.