הדרקון הראשון שלי

קרסידה קאוול

שם מקור: How to Train Your Dragon

תיאור

שיהוק־אפ ממש לא רוצה להיות גיבור. הוא לא ענק שרירי ואמיץ, הוא גרוע בקרבות, ושאר הילדים קוראים לו אפס־מאופס. אבל לשיהוק־אפ אין ברירה. בתור בנו של מנהיג השבט כולם מצפים ממנו לעבור בהצטיינות את מבחן החניכה - לתפוס דרקון ולאלף אותו. שיהוק־אפ יודע שהוא חייב להצליח במשימה, כי אם ייכשל, יסולק מהשבט, אבל כשכל חבריו לוכדים דרקונים מרשימים, הוא מוצא את עצמו עם היצור הכי עלוב בסביבה: קטנטן, עקשן ובלי שיניים. איך יאלף את הדרקון המוזר וירשים את בני השבט? ומה יקרה אם ייכשל?

 

הדרקון הראשון שלי הוא הראשון בסדרת ספרי הנוער המצליחה, שתורגמה לעשרות שפות, היתה לרב־מכר בינלאומי ועובדה לשלושה סרטי קולנוע ולסדרת טלוויזיה.

 

 "כדאי מאוד להכיר את האורגינל", כותבת המבקרת עופרה רודנר, "הוא הרבה יותר טוב מהסרט".

מתוך הספר

לפני שנים רבות, באי פראי ומוכה רוחות ששמו ברק, עמד ויקינג די קטן עם שם די ארוך בתוך שלג שהגיע לו עד הקרסוליים. שיהוק־אפ הדוֹק האיום השלישי, יורש העצר המבטיח של שבט החוליגנים השעירים, סבל מבחילה קלה מהרגע שפקח את עיניו בבוקר. עשרה בנים, ובהם שיהוק־אפ, היו מועמדים להפוך לחברים מן המניין בשבט בתום "בחינות הדרקון" - בחינות החניכה לשבט. הם עמדו על חוף קטן וקודר בנקודה הקודרת ביותר על פני האי הקודר כולו. שלג כבד ירד.