הדירה ברחוב אמלי

קריסטין הרמל

שם מקור: The Room on Rue Amélie

  • תרגום: ניצה פלד
  • עיצוב: מירב רוט
תיאור

כשרובי הנדרסון נישאה לצרפתי מרסל בנואה, היא היתה בטוחה שמצאה את האושר. היא עוזבת את קליפורניה ועוברת להתגורר בעיר חלומותיה פריז, בדירה ברחוב אמלי המשקיפה אל מגדל אייפל. אבל חייה החדשים והמאושרים מקבלים תפנית מטרידה עם פרוץ מלחמת העולם השנייה וכיבוש פריז בידי הגרמנים.

 

בצל ענני המלחמה יוצרת רובי קשרים אמיצים עם שרלוט, בת השכנים היהודייה, ויחד הן נשבעות לעשות כל שביכולתן על מנת לעזור לכוחות הטוב לנצח את כוחות הרשע. בתוך כך הן מגלות שגם באחת התקופות הקשות והאפלות בהיסטוריה, מצליחים האור והאהבה לחדור מבעד לסדקי החשיכה ולאחות לבבות שבורים.

 

הדירה ברחוב אמלי הוא רומן המבוסס על דמויות היסטוריות אמיתיות. זהו ספרה החמישי של קריסטין הרמל הרואה אור בעברית.

מתוך הספר

היא ישנה לידי, החזה הצר שלה עולה ויורד, ואני כבר מתגעגע אליה.

גרגירי שעון החול הולכים ואוזלים, זורמים ללא רַחם לקראת הסוף. אף פעם אין מספיק זמן, כשמישהו נעשה חלק בלתי נפרד ממך. היה לנו מזל ושרדנו במלחמה, אשתי ואני, ולא עובר יום שאיני חושב בו על אלה שאיבדנו. אני יודע שחמדני מצדי לרצות רק עוד שבוע, עוד חודש, עוד שנה איתה אחרי שכבר זכינו לזמן רב כל כך. מחצית המאה שעברה הייתה מתנה שלא ציפינו לקבל, אולי מתנה שלא היינו ראויים לה.
ובכל זאת אני לא מצליח להרפות. אני לא מצליח לדמיין את עולמי בלעדיה, כי חיי החלו באמת רק ביום שבו נפגשנו. אבל כרגע אין ביכולתי להגן עליה ממש כפי שלא יכולתי לעשות זאת לפני שנים בפריז, אף שגם אז וגם עכשיו ניסיתי להשלות את עצמי ולהאמין שיש בידי איזושהי שליטה.
אני קם בשקט מהמיטה, נזהר לא להפריע לה. כשתתעורר הכאב יתחדש, לכן אף שאני משתוקק לחֶברתה אני אסיר תודה על כך שכרגע היא שלֵווה.