האנסמבל

אייג'ה גייבל

שם מקור: The Ensemble: A Novel

  • תרגום: דנה אלעזר הלוי
  • עריכה: טליה בר
תיאור

ספר הביכורים של הסופרת והמוזיקאית האמריקאית אייג'ה גייבל מזמן הצצה מרתקת אל העולם הנוקשה והתחרותי של המוזיקה הקלסית דרך דיוקנם של ארבעה מוזיקאים צעירים, אשר במערכת היחסים המורכבת ביניהם נשזרות זו בזו שאפתנות, תשוקה ואהבה.


הארבעה הם "רביעיית ואן נס" : בריט, צעירה יפה ומופנמת, היא הכנרת השנייה; הנרי, נגן הוויולה, הוא עילוי שהכול בא לו בקלות; הצ'לן הוא דניאל, המבוגר שבחבורה ואדם ספקן וכועס; ג'אנה, הכנרת הראשונה, מובילה את ההרכב. 

 

יחד חווים הארבעה כישלון מוחץ והצלחה מטאורית, שיברון לב ונישואים, ניצחונות והפסדים, בגידות ונאמנות מתמשכת, הם קשורים זה לזה בעבותות הקריירה, האמנות שלהם, הסודות שהם נושאים, והבחירה זה בזה שוב ושוב ושוב.

מתוך הספר

זהו סיפור אהבה, אמר הכנר המפורסם, ואף שג'אנה ידעה שזה לא נכון, אלה המילים שהתרוצצו במוחה כשהחלה לנגן על הבמה. הכנר המפורסם, פוֹדוֹריוֹ, עבד עם הרביעייה בתחילת השבוע, ואלה הדברים שאמר אחרי שסיימו נגינת הרצה של הרביעייה "האמריקאית" של דבוֹזָ'ק, שלדעתה של ג'אנה בהחלט לא עסקה בסיפור אהבה. ובכל זאת הנה הם כאן עכשיו, רביעיית המיתרים "ואן נֶס", מבצעים את רסיטל הסיום שלהם בבית הספר הגבוה למוזיקה, פותחים בצלילים המבריקים של הפרק הראשון, והדבר היחיד שהיא מצליחה לחשוב, אם חשיבה בכלל מעורבת בכך, הוא: אולי זה בכל זאת סיפור אהבה.