האם אתם נמצאים במקום שבו אתם צריכים להיות

אסף צפור

תיאור

בעולם שבו הרפואה הסינית המסורתית תפסה את מקומה

של הרפואה המערבית וחברות התרופות הוצאו מחוץ לחוק,

מגלה רפאל - המאבחן הטוב ביותר, מטפל נערץ - שהכישרון הגדול שהיה לו, נעלם. הוא לא מצליח עוד להרגיש את הצ'י

של המטופלים שלו, לעשות את מה שהגדיר אותו והעניק משמעות לחייו.

 

רפאל יוצא למסע פנימי וחיצוני על מנת למצוא את שאבד לו. המסע הזה ייקח אותו מקוֹמוּנות פוסט־היפּיות בסן פרנסיסקו לעולמות וירטואליים ומסונתזים, אבל כשיתקרב מדי אל האמת יגלה שהוא נמלט על חייו, ושמאחורי התשובה נח סוד גדול יותר משיכול היה להעלות על דעתו. מי עומד מאחורי מה שקורה לרפאל? האם הדבר קשור להתאבדות של אמו ולאחר מכן של שתיים ממטופלותיו? האם הנשים בחייו הן מי שהן טוענות שהן? ואילו ניסויים סודיים עושות חברות התרופות בצמחי מרפא שמאניים?

 

האם אתם נמצאים במקום שבו אתם צריכים להיות הוא רומן בלש עתידני, בו בורא אסף צִפּוֹר מציאות פרנואידית, שבמרכזה גבר המגלה שהעולם שבנה לעצמו באדיקות ובקפידה מתפורר תחת ידיו.

 

מתוך הספר

היה לו קשה אפילו להגדיר לעצמו מה לא היה בסדר. הוא ידע מה צריך לעשות, אבל הוא לא הבין, או שהבין אבל לא ידע. מזמן לא נזקק למילים כדי לתאר מה הוא עושה. למרות שהכשיר מטפלים רבים, דרש תמיד מהמתמחים שלו ללמוד כמו שהוא עצמו למד, מצפייה במוריו. לו עצמו לקח שנתיים עד שהעז לשאול את המורה שלו למה בחר בנקודת דיקור מסוימת, אבל עכשיו נאלץ לחזור ולהגדיר, עשרים שנה אחרי שהחל את דרכו, האם הוא חש? האם הוא יודע? האם הוא מבין? שנים לא היה צריך להגדיר לעצמו מהי אבחנת מרידיאנים ואיך היא עובדת בעצם. הוא רואה? הוא מרגיש? הוא תופס? הוא קולט? הוא חשב על איך זה שעד שלא לוקחים לך משהו, אתה לא שואל איך בעצם זה עבד עד עכשיו.