גרנטה גיליון 07 כסף

מחברים שונים, מחברות שונות

תיאור

גיליון 07 של כתב העת גרנטה עוסק בנושא כסף. את הגיליון ערכו הסופרת ארנה קזין והמשוררת יונית נעמן, והוא כולל טקסטים מקומיים ובינלאומיים.

 

סוגיית הכסף בגיליון זה מניעה מגוון של מסות אישיות, עשירות באינטימיות כובשת ובכנות מסעירה, בהן אלה של לידיה דיוויס, שכותבת על תנור ההסקה של הוריה, ג'נט וינטרסון, שכותבת על הזוגיות החדשה שלה דרך סיפור הזוגיות והפטרונות של גרטרוד שטיין ואליס בי טוקלאס, יונית נעמן, שמספרת איך מכרה תכשיטים בטוקיו כדי לממן פרק בחייה, ואורית זמיר, שמתבוננת בחייה בעזרת טופס של קורות חיים, ובו נקודות ציון של עבודות, הכנסות והוצאות.

 

את הגיליון מלוות עבודות צילום של דוד עדיקאאנה יםבועז אהרונוביץ' וניר עברון.

מתוך הספר

"אנחנו רוצות לדבר על כסף. לשים בקדמת הבמה את מה שנתפס על פי רוב כמגונה, כמעט כניבול פה, שבוודאי לא מנומס לדבר על אודותיו. הגיליון שלפניכם עוסק בכסף על פרוטותיו הגולמיות ביותר, על שורת החובה ושורת הזכות בחשבון הבנק, על אגלי הזיעה המגולמים בו, על המעמד שהוא מתנה, על שטרות ועל מטבעות. כיחידים וכחברה, אנחנו עסוקים לאין קץ במחשבות על כסף, אנחנו דואגים בגללו, חומדים אותו, עובדים בשבילו, מתהפכים בעטיו על משכבנו בלילות קודרים. ובכל זאת, צו חברתי לא כתוב פורש ערפל של מבוכה או בושה, כומס את האפשרות שלנו לדבר על החומר שממנו קורצו פני הקיום שלנו, על כמה יש וכמה אין." (מתוך פתח הדבר של עורכות הגיליון - ארנה קזין ויונית נעמן)