גיא בן הינום

יפתח אשכנזי

תיאור

ביולי 2015 זה מתחיל. רוצח מסתורי עולה מגיא בן הינום ומשאיר אחריו שובל גופות וכתובות שנאה ברחבי ירושלים. אל הזירה הראשונה מתוך רבות נקלע יונתן שלם, שהיה אחד החוקרים המבטיחים במחוז ירושלים, עד שהודח. כעת ליונתן אין ברירה והוא ייאלץ להתמודד עם השדים בעברו ולעבוד שוב עם לינה, מי שהיתה שותפתו בתפקיד הקודם ואחראית לכך שחייו נהרסו.

 
גיא בן הינום הוא רומן מתח שנכתב על ירושלים של ימינו, העיר שבה כל מעשה מקבל גם משקל היסטורי ודרמטי. זה סיפור מלא תהפוכות והפתעות - על אהבה ושנאה, על יהודים וערבים, על חרדים ויוצאי יחידה קרבית, על סופר צעיר ומצליח ומנהיגת כת רוחנית, על עורך דין חלקלק וכלבה אחת.
 
מתוך הספר

5.7.2014

לינה יקרה מאוד (מאוד),
בשיחה האחרונה בינינו אמרת לי שהשתגעתי, שאת לא מבינה אותי.
את צודקת. באמת השתגעתי. את באמת לא מבינה אותי.
משהו עובר עלי בימים האחרונים. בתקופה האחרונה. זה לא בגללך, זה בגלל החקירה הדפוקה הזאת. זה לא בגללך, אבל זה קשור אלייך. תאמיני לי שניסיתי לשלוט בזה. תאמיני לי שבאמת חשבתי שאני יכול לשלוט בזה, לשלוט בעצמי.
אין לי דרך לנסח את זה בצורה שלא תישמע פתטית, עלובה, עקומה ומפגרת, אז אני פשוט אכתוב את זה. אני אוהב אותך, אני מאוהב בך. אני חושב עלייך מהרגע שאני קם בבוקר ועד שאני הולך לישון. אני מאוהב בך.
תאמיני לי שניסיתי לשלוט בזה. תאמיני לי שכל החיים שלי התאמנתי בלשלוט בעצמי. אבל קשה מאוד לשלוט בעצמך כשאתה חוקר מקרה של ילד בן ארבע־עשרה שנרצח באכזריות רק כי היה ערבי.
מוכן לוותר על הכול בשבילך. בשבילנו.
יונתן
 
 

Iron like a lion in Zion

יום חמישי, 16.7.2015
 
הכלבים נובחים. הכלבים נובחים סביבה. הם לא עוצרים לרגע. הכלבים נובחים מהרגע שהיא הגיעה לכאן. הכלבים נובחים בלילה, כל הלילה. הם נובחים לאורך כל היום. הכלבים נובחים סביבה. הנביחות שלהם צרודות. הנביחות שלהם כועסות. הנביחות שלהם מיואשות. הנביחות שלהם מלאות שנאה. הנביחות שלהם גדושות בפחד.
הכלבים נובחים והכלבה הלבנה שומעת אותם מבעד לסורגי הכלוב של המכלאה העירונית. הכלבה הלבנה רוצה לנבוח איתם. גם היא כועסת, גם היא מיואשת, גם היא שונאת, גם היא מפחדת. הכלבה הלבנה רוצה לנבוח איתם אבל היא לא נובחת. היא יודעת שאם תנבח ובנאדם יבוא, היא לא תשמע אותו.