ברבורים בג׳רוזלם ביץ'

לילי פרי

תיאור

מיהי האישה האדומה שהחתן ומשפחתו אינם מסוגלים להשתחרר ממנה? מה מסתתר מאחורי ברבורים מלכותיים המקשטים את אולם האירועים? מיהו האורח בחליפה בגוון כחול-קובלט ונעליים בשני צבעים, המנסה להסתנן לחתונה על אף שלא הוזמן? ובעיקר - האם היא, הכלה, באמת רוצה להתחתן עם היורש העשיר הזה כדי להציל את אביה מחובות ההימורים שלו?


ברבורים בג׳רוזלם ביץ׳, ספרה החמישי של לילי פרי, הוא קומדיה סיוטית ומבדרת, הנמסרת, במהלך יממה דחוסה אחת, ספק מפי מספר כול-יודע, ספק מפי הגיבורה, שמבינה פתאום בליל חתונתה שהיא מריונטה באינטריגות של אחרים - ואולי דווקא מורדת חצופה, המשתחררת משלטונם?

מתוך הספר
הכול היה אמור להיות עדיין בגדר ציפייה מרטיטה ליום שיבוא - לזרום, כמו בדרך הטבע, על מי המנוחות של הלילה האחרון שלפנֵי, אל מה שעתיד היה להתממש ולקרות במלואו רק מחר. אבל הלילה החמקמק הזה, בשעה כחולה כהה זו של אחרי חצות של היום שלפנֵי, היה כמו גאוּת שחזרה לאחור, ובמהלך המצעד המכושף של שעותיו חסרות המנוח, המחר כולו כבר הקדים וקרה. 
בהתחלה, הכול התנהל בשתיקה. לא בדממה גמורה, שכן המוזיקה היפהפייה הסתחררה ללא הרף, הגם שהיה בה משהו מפתיע, פרוע, מתעקם בסופי הצלילים, כאילו התזמורת שיכורה משמפניה נשפכת כמים. או כאילו המוזיקה עצמה, ואלס אחר ואלס, חגה ומתנודדת, נסחפת, מרחפת על שפת תהומות.