בעד ההזיה

יותם ראובני

תיאור

הוצאה חדשה ומשמחת עד מאוד לבעד ההזיהספרו הראשון של יותם ראובני, שראה אור בשנת 1978 ועורר סנסציה בשל עיסוקו הישיר וחסר הפחד בחיים של הומואים בארץ, בתקופה שבה קשר הומוסקסואלי היה אסור על פי חוק.

 

הספר התקבל בהתלהבות על ידי הביקורת והפך עם הזמן לספר קאלט שצעירים ישראלים קראו בחושות בסיני ובהודו, ובהוסטלים בדרום אמריקה. בדברי המבוא של הסופר פנחס שדה נאמר כי הספר מצטרף למסורת גדולה של ספרות וידוי. 

שנה לאחר בעד ההזיה ראה אור דיווח מתוך התרחשות,

ספר שיריו הראשון של ראובני. בשנת 2016 היה הרומן
האוטוביוגרפיה של ז'אן ריבן מועמד לפרס ספיר ובשנת 2019 חזר ראובני לפרסם שירה, בספרו בעיר ההגירה.

מתוך הספר

השערות על מותו של פייר פאולו פזוליני

 
השערות
השערות
השערות
השערות
 
השערות השערות השערות השערות השערות השערות השערות השערות השערות השערות השערות השערות השערות השערות השערות השערות השערות השערות השערות השערות השערות משוער משערים שיערו נשער משער משערים השערות בלתי מבוססות על מותו של פייר פאולו פאוזליני זין זיין לזיין מזיינים.
בלילות מזיינים בבתי שימוש ציבוריים, מזיינים מציצים אל אולמות סגורים, היה חשש של אברכים חיילים פועלים נערים מתעמלים חושבים על אלוהים, מי שאינו גוֹליסט חושב על אלוהים. לכתוב בלי לחשוב לכתוב בלי לחשוב כמו בזיון על שולחן יציב על שולחן יציב עד שהדיו יהיה שחור ברדיו מבקשים תישארו איתנו. מהירות המחשבה לעומת האיטיות ההכרחית של הכתיבה. החדשות מייד. כאן שידורי ישראל. השעה שלוש. מהומות הכושים. מעשי אלימות במקומות אחרים. לפתוח את הלב. ברובע סווטו. ביוהאנסבורג. עוד שתי שורות. הדיו שחור. להיות לבד ולכתוב בדיו שחור. ריימונד באר ישלים הערב את הרכבת הממשלה.