אשמת הכוכבים

ג'ון גרין

שם מקור: The Fault in Our Stars

תיאור

על החיים, על המוות ועל מה שביניהם - אשמת הכוכבים הוא סיפור אהבה המסופר מנקודת מבטה של נערה בת 16 חולת סרטן, אשר הוריה שולחים אותה לקבוצת תמיכה, שם היא מתאהבת בנער בן 17, שחקן כדורסל לשעבר, שהיה חולה בעבר בסרטן העצמות, מחלה שהותירה אותו קטוע רגל ועם הומור שחור.

 

הספר היה לרב מכר עולמי, עובד לסרט, הצליח גם בישראל ונבחר לרשימת הספרים האהובים במצעד הספרים הארצי של נערות ונערי ישראל לשנת 2014 מטעם משרד החינוך והתאחדות המו"לים.

מתוך הספר

בסוף החורף של שנתי השבע־עשרה, אמא שלי החליטה שאני בדיכאון, כנראה בגלל שרק לעתים רחוקות מאד יצאתי מהבית, ביליתי די הרבה זמן במיטה בקריאת אותו הספר שוב ושוב, אכלתי באופן לא סדיר, והקדשתי לא מעט משפע הזמן הפנוי שלי למחשבות על מוות.

תמיד כשקוראים על סרטן בחוברות הסברה או באתרי אינטרנט או איפה שלא יהיה, רואים שדיכאון הוא אחת מתופעות הלוואי. אבל למעשה, דיכאון הוא לא תופעת לוואי של סרטן. דיכאון הוא תופעת לוואי של סופניוּת. (גם סרטן הוא תופעת לוואי של סופניוּת. כמו כל דבר בעצם.) אבל אמא שלי חשבה שאני זקוקה לטיפול, אז היא לקחה אותי לרופא שלי, ד"ר גִ'ים, שהסכים איתה שאני ממש שוחה בדיכאון משתק ולגמרי קליני, ואי לכך צריך לאזן לי את התרופות מחדש וכדאי גם שאלך למפגשים השבועיים של קבוצת התמיכה.