אין זמן טוב מההווה

ג'ק קורנפילד

שם מקור: No Time Like the Present

  • תרגום: לינדה פניאס אוחנה
תיאור

ספר חדש בעברית של ג'ק קורנפילד, מחבר הלב הנבון - המדריך הבהיר ביותר שפורסם במערב לעקרונות הפסיכולוגיה הבודהיסטית ולכוחה לחולל שינוי.

 

קורנפילדשהוכשר כפסיכולוג במערב וכנזיר בתאילנד, בבורמה ובהודו, חווה בתהליך החלמה אישי את האופן שבו התורה הבודהיסטית יכולה לשנות את חייו של אדם. בספרו החדש הוא משלב תובנות וסיפורי מקרה של מטופלים, פרי של יותר מארבעים שנות הוראת מיינדפולנס. במבט חומל ומחויך הוא מציע לא לדחות את האושר לעתיד, לשחרר את הרוח ולפתוח את הלב באומץ לכל המתרחש ברגע הזה.

 

כל פרק בספר הוא קריאה לחוות ממד אחר של חופש - חופש מפחד, חופש להתחיל מחדש, חופש לאהוב, חופש להיות עצמך ולהיות מאושר. הספר כולל שיעורים ותרגילים מעשיים, המעניקים מבט חדש על מצבי תקיעוּת ודרכים להיחלץ מהם.

 

עוד מספרי ג'ק קורנפילד במגדלור

מתוך הספר

חברים יקרים, אחרי יותר מארבעים שנות הוראת מיינדפולנס וחמלה לאלפים הצועדים בשביל הרוחני, המסר החשוב ביותר שיש לי להציע הוא זה: אינכם חייבים לחכות לרגע שבו תהיו חופשיים. אין צורך לדחות את האושר לעתיד.

לעיתים קרובות מדי התרגול הרוחני הנפלא של מיינדפולנס וחמלה נתפס בעיני רוחנו כדבר שכרוך במשמעת עצמית ובתחושת חובה. אנו רואים את עצמנו עוברים דרך ארוכה ורצופת מכשולים שתוביל בסופו של דבר לתועלת עלומה כלשהי. נכון, הלב נדרש לעבודה קשה, ובחיינו מתרחשים שינויים תובעניים. ובכל זאת, לא משנה היכן אתם במסע שלכם, ישנה אמת נפלאה נוספת שנקראת "לחיות את הפירות" או "להתחיל עם התוצאה". פירות הרווחה האישית וחוויית השמחה, החופש והאהבה זמינים עכשיו, יהיו אשר יהיו נסיבות חייכם!
כשנלסון מנדלה יצא מכלא רוֹבֶּן אַיילנד אחרי עשרים ושבע שנות מאסר, הוא עשה זאת במידה כזאת של אצילות, גדלות נפש וסליחה, שרוחו שינתה את פניה של דרום אפריקה והעניקה השראה לעולם כולו. כמו מנדלה, גם אתם יכולים להיות חופשיים ואצילי נפש בכל מקום שתמצאו את עצמכם. יהיו הנסיבות קשות ככל שיהיו, ולא משנה עד כמה אתם שרויים באי־ודאות כעת, זכרו: החופש אינו שמור ליחידי סגולה. איש לא יכול לכלוא את רוחכם.