אימא בתפקיד

לורי גלמן

שם מקור: Class Mom

תיאור

במרכז ספר הביכורים של לורי גלמן האמריקאית - ג'ניפר, דמות שבוודאי מוכרת לכל מי שיש לה או לו ילדים בגן או בבית ספר. היא שוב התנדבה - או מוטב לומר, "התנודבה" ‬- להיות‭ ‬יו"ר‭ ‬ועד‭ ‬ההורים‭ ‬של‭ ‬כיתת‭ ‬הגן. ‬ 

 

מהר‭ ‬מאוד‭ ‬ג'ניפר‭ ‬מגלה‭ ‬שבכיתה‭ ‬הזאת‭ ‬יש‭ ‬כל‭ ‬מה‭ ‬שדרוש‭ ‬כדי‭ ‬להפוך‭ ‬את‭ ‬השנה‭ ‬למאתגרת‭ ‬במיוחד: ‬אימא‭ ‬שמיידעת‭ ‬שוב‭ ‬ושוב ‬על‭ ‬האלרגיות‭ ‬של‭ ‬הבן‭ ‬שלה, ‬הורה‭ ‬שזומם‭ ‬הפיכה‭ ‬פוליטית‭ ‬בוועד, ‬מישהי‭ ‬שלא‭ ‬מבינה את‭ ‬הסרקזם‭ ‬השנון‭ ‬באימיילים, ‬וגם ‬אבא‭ ‬שווה‭ ‬במיוחד‭ ‬שג'ניפר‭ ‬זוכרת‭ ‬מהתיכון‭ ‬בתור ‬חתיך ‬הורס. ‬

כותב על הספר עמרי הרצוג:

אמא בתפקיד מציג מודל מושלם של האמא האמריקאית הטובה. היא דואגת לילד שלה, אבל לועגת לאמהות שעושות כמותה; אוהבת את בעלה, אבל נמשכת לגבר אחר ומרכלת על כך עם חברותיה על קפה לאטה סויה־דל־נטול־גדול־בלי קצף ב"סטארבקס"; שופטת אמהות אחרות במצבה, ויודעת שהיא נשפטת ללא הרף בעצמה. בלי להתכוון, גלמן כתבה ספר קומי מדכא למדי: אפשר לבחור אם לצאת לעבודה או להישאר בבית, אבל אין בחירה שפטורה ממחיר (בעבור נשים, כמובן).

מתוך הספר

אל: הורים

מאת: ג' דיקסון

תאריך: 4 בספטמבר
נושא: נעים מאוד - אני יו״ר ועד ההורים החדשה שלכם
 
שלום לכל הורי כיתת הגן של מיס וורד!
 
שמי ג'ניפר דיקסון, ואני ״התנדבתי" להיות יו״ר ועד ההורים שלכם השנה. מכיוון שזו עבודה כפוית טובה, אל תצפו לאימיילים חמימים ולבביים כמו אלה שוודאי קיבלתם בשנים קודמות מהמעון. תתעוררו! אתם בגן חובה ברחובות הקשוחים של בית־הספר היסודי ע״ש ויליאם ה' טאפט, והגיע הזמן להכיר בעובדות. העובדה המרכזית היא שאני האחראית ושיש לי כמה הצעות תקיפות שיהפכו את השנה הזאת לקלה יותר עבור כולנו, במיוחד עבורי.
ראשית, קראו את האימיילים השבועיים ה@#$%& מהגן! אולי הם נראים לכם משעממים, אבל האמת היא שהם יספקו לכם מידע חשוב ויחסכו ממני לענות על שאלות כמו ״מתי אספת ההורים?״ (התשובה למטה, דרך אגב).
שנית, כשאני מבקשת משהו, תתנדבו! אם אני אומרת שאנחנו צריכים סופגניות, תשאלו, ״כמה?״ לא, ״אפשר להביא כוסות חד־פעמיות?״ אני לא רוצה פשוט לקבוע לכל אחד מה הוא צריך להביא, אז בבקשה תהיו בין הראשונים להשיב לאימייל שלי. אני אבחן אתכם בקרוב כי אספת ההורים היא... (ראו בהמשך).
ושלישית, אם יש אירוע... תגיעו! יכול להיות שהאירועים נראים לכם משעממים וטרחניים, אבל בואו לא נשכח שאנחנו מנסים לבנות קהילה. אי אפשר שכל פעם יופיעו אותם חמישה אנשים, כי בסוף יימאס להם זה מזה.
יום ההולדת שלי: 18 באפריל. לא חייבים לתת מתנה, אבל שתדעו שאני אוהבת את סטארבקס.