מישל אובמה

תיאור

מישל אובמה (Michelle LaVaughn Robinson Obamaנולדה ב-1964) היא עורכת דין וסופרת. היתה הגברת הראשונה של ארצות הברית מינואר 2009 ועד ינואר 2017.

 

כמה עובדות ש(אולי) לא ידעתם על מישל אובמה:

 

ב–2017 שילמה הוצאת פינגווין ראנדום האוס 65 מיליון דולר על הזכויות לפרסום שני ספרי זכרונות מאת מישל וברק אובמה.

 

בנובמבר 2018 ראה אור ב-24 שפות שונות ספר הזכרונות שכתבה, Becoming. הוא נמכר ביום הראשון ב-720 אלף עותקים. בעקבות זאת הודיעה ההוצאה שתדפיס 2.6 מיליון עותקים מהספר ולא 1.8 מיליון עותקים כפי שתוכנן. חודש לאחר צאת הספר, הוא היה לנמכר ביותר בעולם בשנת 2018. עד מרץ 2019 נמכרו כעשרה מיליון עותקים מהספר.

 

מישל אובמה גדלה בדרום שיקגו. אביה עבד במפעל המים של עיריית שיקגו, אמה עבדה כמזכירה. סבא רבא־רבא שלה, ג'ים רובינסון, היה עבד שעסק בחקלאות.

 

היא היתה תלמידה מצטיינת בכל לימודיה: בבית הספר היסודי קפצה כיתה, בכל שנות התיכון סיימה בהצטיינות, כך גם בתואר הראשון בסוציולוגיה ובלימודים אפרו-אמריקאיים באוניברסיטת פרינסטון.

 

את עבודת הגמר שלה בלימודי סוציולוגיה הקדישה לדרך שבה סטודנטים שחורים, המשתלבים יותר ויותר בעולם הלבן, יכולים לשמור על שייכותם לתרבותם. שלוש שנים אחר כך, בשנת 1988, סיימה לימודים בבית הספר למשפטים באוניברסיטת הרווארד, במהלכם השתתפה בהפגנות סטודנטים בדרישה כי בני מיעוטים ישולבו בסגל ההוראה של בית הספר.

 

על כשרון הנאום שלה כתב פיליפ קולינס, כותב הנאומים של טוני בלייר, ראש ממשלת בריטניה לשעבר: "ברק אובמה הוא כנראה הנואם הטוב ביותר בהיסטוריה של ימינו, והוא הנואם השני במעלה, במשפחתו". 

 

הווג הבריטי הודיע ש"למישל יש את מה שצריך כדי להפוך לאייקון אופנה", והשווה את מעמדה לזה של ג'קי קנדי, אלילת האופנה האולטימטיבית של הבית הלבן. במאי 2006 היא נכללה ברשימת "25 הנשים מעוררות ההשראה בעולם" של המגזין אסנס (Essence) וביולי 2007 וכן ביולי 2008 הופיעה ברשימת "10 הנשים המתלבשות היטב בעולם" של המגזין וניטי פייר.

 

כשנה וחצי לאחר שעזבו את הבית הלבן, מישל וברק אובמה חתמו על חוזה עם נטפליקס להפקת סדרות, סרטים ותוכן נוסף, בניסיון "לקדם אמפתיה והבנה בין העמים". מישל אובמה אמרה כי "ברק ואני תמיד האמנו בכוחם של סיפורים כדי לעורר אותנו, לגרום לנו לחשוב אחרת על העולם הסובב אותנו, ולעזור לנו להרחיב את דעתנו ולפתוח את ליבנו לאחרים. השירות הייחודי של נטפליקס מתאים בטבעיות לסיפורים שאנו רוצים לחלוק, ואנו נרגשים להתחיל בשותפות החדשה והמלהיבה הזו".

מחברת

ספרים מאת מישל אובמה