מאיר שלו

תיאור

מאיר שלו (נולד ב-29 ביולי 1948) הוא סופר, מבקר תקשורת, פובליציסט, תסריטאי ומנחה טלוויזיה ישראלי. שלו הוא יליד מושב העובדים נהלל, ורבים מספריו למבוגרים מתבססים על זכרונות ילדות וסיפורים מנהלל. 

שלו נולד במושב נהלל אך עבר בגיל צעיר עם משפחתו לארבע שנים לקיבוץ גינוסר. בשנת 1952 השתקעה המשפחה ב"שיכון קריית משה" שבשכונת קריית משה בירושלים.

באוגוסט 1966 התגייס לצה"ל ושירת בסיירת גולני. הוא השתתף במלחמת ששת הימים ובמלחמת ההתשה, שבה נפצע בנובמבר 1967. אחרי שירותו הצבאי למד פסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. ב-1969 התפרסם שירו האנטי-מלחמתי "על דעת הנערים".

שלו החל את דרכו כעיתונאי וכמגיש פינות ביקורת עיתונות ופינות היתוליות בטלוויזיה, בהן פינה סאטירית בתוכנית הטלוויזיה "עלי כותרת" ופינת לשון. מזה שנים רבות שלו הוא כותב טור ב"מוסף לשבת" של ידיעות אחרונות. 

בשנת 1988 יצא לאור “ רומן רוסי" הרומן הראשון מפרי עטו. הרומנים שלו הם סיפורי אהבה שעוסקים בהוויה המשפחה הישראלית, וברבים מספריו משתקפים סיפורים מתולדות משפחתו, ושזורים בהם נופי ילדותו בירושלים ובנהלל. הרבה מהרומנים מתמקדים בראשית ההתיישבות היהודית בארץ ישראל והסיפורים שואבים רבות מן המקורות ומחוברים לנוף, לטבע ולהיסטוריה של הארץ.

כמו כן כתב ספרי עיון וספרי ילדים. מבין ספרי הילדים יש כמה שהפכו לקלאסיקה - "הכינה נחמה", "איך האדם הקדמון המציא לגמרי במקרה את הקבב הרומני", "אבא עושה בושות", "גומות החן של זהר", ואחרים, בהוצאת עם עובד. 

 

 

ספרי ילדים | מאיר שלו | ספרות מקור | פרוזה

ספרים מאת מאיר שלו