משלוחים לתל אביב והסביבה אפשר להזמין עד היום – חמישי, 18.4. שאר ההזמנות יסופקו לאחר ערב החג  

נועה אסטרייכר

מה את/ה קוראת עכשיו?

אני קוראת באלכסון, כלומר - כמה ספרים במקביל. סיימתי את "זעם" של פיליפ רות ואני שוקלת לחזור לקרוא שוב את "החיים בקבר" של סטראטיס מיריביליס. זה ספר מנקודת מבט של חייל יווני במלחמת העולם הראשונה. זה הספר הכי אנטי-מלחמתי שקראתי, יותר מ"במערב אין כל חדש" ודומיו. קשה להאמין שבני האדם עדיין פותחים במלחמות בעולם שבו פורסם ספר כזה. כמו שקשה להאמין שאחרי מלחמת העולם הראשונה בני האדם היו מספיק טיפשים כדי לפתוח במלחמת עולם שנייה. 

ספר ילדים או נוער אהוב

כל דבר של אריך קסטנר, לרבות "פצפונת ואנטון", "אורה הכפולה", והכי הכי - "הכתה המעופפת". בתרגומים הישנים של אלישבע קפלן!

איזה ספר גרם לך לבכות / לצחוק?

"צלופחי הזהב" מאת הסופר הצ'כי המופלא אוטה פאוול. צוחקים ובוכים בו בתדירות מדהימה, לרוב גם בו-זמנית. מעטים מדי מכירים אותו, וכבר אין להשיג עותק.

איזה ספר תיקח/י איתך לחפשה בסיני/הודו/ניו יורק/ברלין?

ספר שכבר קראתי ואני יודעת שיעשה לי מצב רוח טוב, כדי שתהיה לי אפשרות תמיד להימלט אליו אם דברים משתבשים. 

איזה ספר לא הצלחת לסיים?

יותר מדי ספרים (ישראליים, אבל לא רק) מכעיסים אותי בטיפשותם או בבנאליות שלהם כבר בעמוד הראשון, ואני טורקת אותם בו ברגע, ללא כוונות לשוב אליהם מאוחר יותר. אבל אם כבר מדברים, גם אני לא סיימתי את יוליסס (אבל הצצתי בסוף לראות איך זה נגמר. ספוילר: המילה האחרונה היא "כן")

איזה ספר היית ממליצה לשר החינוך לקרוא? ולמה?

גדעון סער? שיכיר קודם את כל האל"ף-בי"ת, ומשם נתקדם.

מה את קוראת בשירותים?

את ההוראות של המפיץ-ריח. אלא אם כן אני באמצע ספר ומסרבת להתנתק ממנו, אז הוא בא איתי.

איך יקראו לספר שתכתבי יום אחד?

120 השנים הראשונות

איזה ספר היית רוצה לקבל במתנה?

ספר שמישהו קיפל בו מלא "אוזניים" במקומות שלדעתו אני חייבת לקרוא. או הכי טוב: ספר שמישהו נותן לי בתקווה שאבין מתוכו משהו שהוא לא מעיז להגיד. 

26-11-2012
ראיון
תפריט חשבון רשימת המשאלות 0 0 ₪
למעלה