הזמנות חדשות במשלוח יסופקו לאחר ערב החג. לאיסוף עצמי, ממליצות להגיע לחנות עד יום ראשון בשעה 19:00  

ג'וליה פרמנטו

איזה ספר שכבר נכתב היית רוצה לכתוב בעצמך?

לקסיקון משפחתי [אמרות משפחה] של נטליה גינצבורג. אולי יותר משהייתי רוצה לכתוב אותו בעצמי, הייתי רוצה לחיות בתוכו. לצד הטרגדיה של היות משפחה יהודית בטורינו בימי מלחמת העולם השנייה, מתקיים בספר הזה קיום משפחתי שהוא כנראה האוהב, המורכב והיפה ביותר בעולם.

איזה ספר היית ממליצה לשר החינוך לקרוא?

קשה להמליץ על ספרים לשרי מלחמה, גם אם הם מכהנים בתפקידים עדינים כמו שר חינוך. שיקרא משהו, כל ספר הוא מאיר עיניים לאדם שבילה את מרבית חייו בשירות צבאי אינטנסיבי.

ספר ילדים או נוער שאהוב עליך במיוחד?

כל מה שאבא שלי אי פעם הקריא לי לפני השינה. הוא מספר הסיפורים הטוב בעולם, ותמיד היה מפלפל את הדמויות עם קולות מצחיקים וחיקויים. אלו הן מחוויות הספרות החשובות והיפות בחיי.

איזה ספר תיקחי איתך לחופשה בסיני/הודו/ניו יורק/ברלין/לונדון/מקום אחר?

לאחרונה הייתי בסיני בפעם הראשונה. זה היה ריטריט יוגה מפואר ואני ניצלתי את מנוחת הגוף כדי לקרוא את הקוסם מלובלין והשטן מגוריי של בשביס זינגר. הדיסוננס בין הים הצלול והנוף המדברי לנופים קפואי הלב של פולין עבד נהדר. נראה לי שמעתה והלאה אאמץ את הרעיון הזה של דיסוננס בין עיר לספר.

איזה ספר גרם לך לבכות / לצחוק?

הרומנים הנפוליטניים של אלנה פרנטה גרם לי לחוש את כל הרגשות האנושיים הקיימים, ולעיתים את כולם ביחד. זאת היא ללא ספק יצירת המופת הגדולה של המאה ה-21, ומבחינתי גם אין צורך לחכות עד סוף המאה.

איזה ספר אף פעם לא הצלחת לסיים?

יש מאלןת'לפים כאלה. לאחרונה, אממ, משהו שזכור לי? היה את אור ירח, החדש של מייקל שיבון. זה התחיל טוב ודיבר לליבי ואז השעמום הלך וגאה. נתתי את העותק שלי לחנות הספרים הלפרס באלנבי תמורת שובר החלפה.

עם איזו דמות ספרותית היית רוצה לעשות אהבה?

דמות אחת? הם עומדים אצלי בתור! כשהייתי בת עשרים הייתי מאוהבת בהנרי וינטר גיבור הרומן ההיסטוריה הסודית של דונה טארט. כל כך אהבתי אותו שהייתי חולמת עליו בלילה הרבה אחרי שהספר נגמר. וגם ז׳וליאן סורל מהאדום והשחור של סטנדאל הוא קראש שלא עוזב.

מהו הספר עם הכריכה הכי יפה בעיניך?

ספארי, הרומן הראשון שלי, שעל כריכתו מופיע ציור של תמר הירשפלד ובו ציפור עומדת על ענף שבקצהו פורח דונאטס משוקולד.

איך יקראו לספר שעדיין לא כתבת?

אני מאוד אוהבת לפנטז על שמות לספרים שיהיו לי, וגם על שמות לילדים שיהיו לי. אבל עד שהם לא באים לעולם שלמים ובריאים
אסור לספר.

איזה ספר היית רוצה לקבל במתנה?

האיליאדה והאודיסאה בתרגום של טשרניחובסקי. נראה לי מכובד וסקסי להחזיק את העותק הזה בספרייה בבית.

איפה את הכי אוהבת לקרוא ומה את קוראת בשירותים?

במיטה, כמובן! ואני לא קוראת בשירותים, איכס.

--------------- 

ג'וליה פרמנטו היא סופרת  

23-01-2020
שאלון
הנפשות הפועלות
תפריט חשבון רשימת המשאלות 0 0 ₪
למעלה