סדנה כתיבה בהנחיית ארנה קזין

 • שישי 07.06.19
  09:30-13:00

   
  "זהו אתגר כפול: להבין לא רק מדוע המספר מספר אלא גם מי הוא זה שמספר", כתבה המסאית האמריקאית ויויאן גורניק. והיא מדגישה: האתגר הזה עומד לא רק לפני מחברים של ספרות בדיונית, רומנים וסיפורים, אלא גם, וביתר שאת, לפנינו: מחברים של מסות אישיות וממוארים, של הסיפור האישי שלנו, שעליו אנחנו חתומים בגוף ראשון.  
   

  אנחנו שמחות לבשר על פתיחת מחזור חדש ומרוכז של הסדנה בגוף ראשון, בסימן שאלה,  סדנה בכתיבת מסה אישית, בהנחיית ארנה קזין. זהו מחזור של ארבעה מפגשי בוקר ממושכים - שלוש וחצי שעות כל אחד - בימי שישי של חודש יוני, הוא חודש הספר.

   

  הסדנה היא הזמנה להיכנס לעולמה המרתק והמרגש של המסה האישית - פרוזה תיעודית, שמחזיקה יחדיו את האישי ואת הפוליטי, ונעה באלגנטיות בין הסיפור לבין החיבור.

  המסה האישית היא מהסוגות המאתגרות והחיוניות בספרות העולם. 

  המשתתפים בסדנה מוזמנים לכתוב סיפורים מחייהם שלהם: להתבונן, לשאול שאלות, לחקור; לתאר וגם לבאר. הכתיבה מאתגרת אותנו להתעכב על אירוע שהיה או סוגיה שמטרידה או פרק זמן שעבר, או על מערכת יחסים או בניסיון לשרטט דיוקן של דמות או לנסות לרדת לחקרו של עניין מסוים בעבודה. מהחומרים האלה נחבר יצירה ספרותית.

  לטובת הכתיבה נשאב השראה ממסות אישיות מופתיות ובהן אלה של וירג'יניה וולף (על הריגת מלאך), ג'ורג' אורוול (על הריגת פיל), ג'ונתן פרנזן (על מחלת האלצהיימר של אביו) ואדריאן ריץ' (על הזהות היהודית של אביה); וגם מסות של שולמית הראבן (על פגישה עם "מחבל"), רונית מטלון (על בית החלומות), יעל נאמן (על דור שני למבקשים למות) ויונית נעמן (על דור שני למחזיקות בסמרטוט), ויערה שחורי (על שנות העשרים שלה), אם להזכיר אחדים.

   

  בצורת יומן אישי, ממואר קצר או חיבור – מוזמנת כל כותבת לספר את הסיפור שלה, מוזמן כל כותב לספר את הסיפור שלו - לכתוב את הדברים כהווייתם, ולעמוד אגב כך באתגרי הכתיבה במיטבה: הפירוט, הדיוק והכנות.

   

  המחיר לסדנה בת ארבעה מפגשים, שלוש וחצי שעות כל אחד, בימי שישי, 09:30 עד 13:00: 840 שקלים.
  אפשר לשלם באשראי עד 3 תשלומים.
  הסדנה מתקיימת באכסניה לכתיבה המרווחת של "המגדלור", במעונה החדש של החנות: מקווה ישראל 18

   

  נוהל ביטול הרשמה:
  עד שבועיים לפני תחילת הסדנה- ללא דמי ביטול

  במהלך שבועיים לפני תחילת הקורס- 10% משכר הלימוד.

  בהודעה על ביטול אחרי מפגש אחד (באותו השבוע) – 20% מעלות הסדנה.

  אחרי שני מפגשים- אין החזר כספי ולא ניתן לבטל את ההרשמה.

   
 • מיקום:
  האכסניה של המגדלור

ספרים הקשורים ל סדנה כתיבה בהנחיית ארנה קזין

אירועים עתידיים

אירועי עבר