הוצאת בבל חוגגת עשרים שנות יצירה

 • חמישי 18.06.15
  19:30-21:30

  לרגל עשרים שנות יצירה להוצאת "בבל" 

  'המגדלור' שמחות להזמין לשיחה מו"לית בין דורית: 

   

  עמית ושרון רוטברד (בבל) בשיחה עם אוריאל קון ושירה חפר (זיקית)

   

  כוחה וחולשתה של המו"לות והספרות בישראל מתחילת הדרך של הוצאת "בבל" ועד תחילת הדרך של הוצאת "זיקית"

    

   

  "בבל" היא הוצאת ספרים עצמאית שנוסדה ב1994 על יד עמית ושרון רוטברד. בהוצאת "בבל" ראו אור ספריהם של מישל וולבק, קולם טובין, קלי לינק, ז'ורז' פרק ועוד רבים ואיכותיים. 

   "אף שאנחנו מסכימים לעתים קרובות עם דרור בורשטיין, שכתב ש"אין מספיק קוראים כדי להחזיק את המפעל הזה" (הרוצחים, 2006), אנחנו חותמים בשתי ידיים על טענתו של מישל וולבק שמשימתו של כל איש ספרות היא בראש ובראשונה "להישאר בחיים" (להישאר בחיים, 2007). איך אנחנו עושים את זה? כמו שמציע ז'ורז' פרק, עוד סופר מעורר השראה ואהוב עלינו במיוחד, כשהוא מסביר איך הוא רואה את העשייה הספרותית המגוונת שלו: " היא [הרבגוניות השיטתית] הקנתה לי שם של מין מחשב, מכונה לייצור טקסטים. ואילו בעיני, אני דומה יותר לאיכר שמעבד חלקות שונות; באחת הוא מגדל סלק, באחרת אספסת, בשלישית תירס, וכו'" (הדברים, 1996). אנחנו מודים לקוראות ולקוראים שבזכותם הוצאת בבל ממשיכה לפעול וליצור." שרון ועמית רוטברד.

   שתיה, כיבוד וחברה טובה לפני ואחרי האירוע.

   הכניסה חופשית. נשמח לראותכן/ם.

   

  המגדלור נמצא ברחוב לבונטין 1 בתל אביב, פינת אלנבי. ברחוב יש בדרך כלל חנייה בשעות הערב בכחול-לבן (שימו לב לצד בו אתן חונות. למי שאינם תושבי האזור חנייה מותרת רק בצד שמול החנות). באזור - שלושה חניונים: חניון תת קרקעי צמוד לגינת השרון (מול מועדון לבונטין 7), ושני חניונים נוספים במעלה רחוב לבונטין (בין רחוב ברזילי למקווה ישראל.

 • מיקום:
  המגדלור
 • מארגן:

  הוצאת בבל

  המגדלור 

 • משתתפים:

  עמית רוטברד

  שרון רוטברד

  שירה חפר

  אוריאל קון 

ספרים הקשורים ל הוצאת בבל חוגגת עשרים שנות יצירה

אירועים עתידיים

אירועי עבר